Casio udostępnia za darmo pomoce naukowe on-line, aby wspierać e-nauczanie

kw. 22, 2020 | Aktualności

Kalkulator naukowy i graficzny CASIO dostępny jest w przeglądarce internetowej. Marka wspiera nauczycieli i uczniów w nauce  w okresie zamknięcia szkół.

Nauka w domu z Casio

Podczas konferencji prasowej w Tokio Firma Casio Computer Co., Ltd. ogłosiła, że udostępniła za darmo na całym Świecie pełen zestaw narzędzi obliczeniowych, aby wspierać zdalne nauczanie w szkołach na całym świecie podczas epidemii koronawirusa.

Kalkulatory naukowe oraz dodatkowe pomoce dydaktyczne dostępne są na stronie ClassPad.net: emulator do kalkulatora naukowego z polskim menu: https://kalkulatory.pl/nauka-w-domu-z-casio/

Od wielu lat wspieramy nauczycieli matematyki oraz uczniów także w Polsce organizując warsztaty i wspierając wiele wydarzeń poświęconych popularyzacji matematyki. – powiedziała Agnieszka Pękul, brand manager Casio w Polsce – staramy się wyjść naprzeciw ich potrzebom także w tym trudnym okresie. Jestem przekonana, że będzie to pomoc nie tylko dla nauczycieli ale także rodziców, którzy dziś pomagają swoim dzieciom w nauce.

Emulatory zaawansowanych kalkulatorów dotychczas były dostępne jedynie po uiszczeniu opłaty abonamentowej.  Zestaw PLUS daje użytkownikom dostęp do najbardziej zaawansowanych obliczeń funkcji i wykresów w ClassPad.net. Firma Casio udostępniła także bezpłatnie oprogramowanie Manager i Emulator dla nauczycieli prowadzących zajęcia w sieci. Oba rozwiązania będą bezpłatne do 31 sierpnia 2020 r. [i]

ClassPad Manager i ClassWiz Emulator

 

ClassPad.net to usługa internetowa pozwalająca użytkownikom na obliczanie funkcji, tworzenie wykresów oraz przeprowadzanie obliczeń statystycznych i geometrycznych. Użytkownicy mogą dowolnie tworzyć funkcje, figury geometryczne i wykresy w oknie przeglądarki.

Firma Casio udostępnia teraz najbardziej zaawansowaną wersję PLUS dając użytkownikom dostęp do systemu algebry komputerowej, który umożliwia m.in. obliczenia na bazie wzorów oraz odręcznie zapisywać wzory. Wykresy i inne dane tworzone w ClassPad.net można zapisać i udostępnić indywidualnie oraz w czasie lekcji on-line.

Bezpłatnym dostępem objęte są także aplikacje Casio Manager i Emulator dla nauczycieli, które pozwalają na odwzorowanie działania kalkulatorów naukowych na komputerach. Obie aplikacje współpracują z narzędziami wideokonferencji, dzięki czemu uczniowie mogą z łatwością śledzić wykresy i wzory pisane przez nauczyciela na ekranie w trakcie zajęć w sieci. Nawet wtedy, kiedy uczniowie nie mogą uczęszczać osobiście na zajęcia ze względu na zamknięcie szkół i nakaz pozostania w domu, nauczyciele mogą korzystać z narzędzi do uczenia przeprowadzania obliczeń z łatwością przez internet. Wystarczy pobrać i zainstalować oprogramowanie ze specjalnej strony podanej poniżej.

Specjalna strona
https://edu.casio.com/softwarelicense/aid/

Firma Casio prowadzi także oficjalną stronę dla nauczycieli i uczniów:
Wybierz język kraju pod adresem http://edu.casio.com/ke/links/#links
Link do emulatora kalkulatora naukowego z polskim menu : https://kalkulatory.pl/nauka-w-domu-z-casio/

Emulator FX-CG50M: LINK
Emulator FX-911CEX: LINK


[i] Wyłącznie aplikacje CASIO ClassPad i CASIO fx-CG500 (iOS/Android): bezpłatne przez sześć miesięcy od daty pobrania.