PROJEKT: TECHNOLOGIA I NAUKA TO NASZA PRZYSZŁOŚĆ, A NASZA PRZYSZŁOŚĆ TO TY

Dzięki postępowi technologicznemu świat jest z minuty na minutę coraz bardziej połączony.

W CASIO, rozwijając działania GAKUHAN na całym świecie, widzimy, jak łatwo dzieci mogą myśleć, że technologia jest tworzona w bańce, że to, czego uczą w szkole, nie ma realnego zastosowania w życiu.

Zainspirowały nas poniższe historie i mamy nadzieję, że dzięki temu projektowi każdy uczeń, który trzyma w ręku kalkulator naukowy, znajdzie powód, by spojrzeć na przedmioty, których uczy się w szkole, jak na bramę do lepszej przyszłości.

A przede wszystkim mamy nadzieję, że podzielisz się z nami swoją własną historią lub historiami, które Cię zainspirowały.

ROZPRZESTRZENIAMY NASZĄ PASJĘ DO EDUKACJI: JEDEN KALKULATOR, JEDEN UCZEŃ, JEDNA HISTORIA NA RAZ.

ZAINTERESOWANIA I HOBBY

Przyznanie się do miłości do matematyki na głos lub w klasie może być nieco zniechęcające, ale co powiecie na przyznanie się do miłości do muzyki, gier, mody lub fotografii?

Jeśli historie o Leonardzie da Vinci będącym matematykiem i niesamowitym artystą wydają się nieco staroświeckie, oto kilka “uaktualnionych” przykładów, które pomogą rozpocząć rozmowę o matematyce i naukach ścisłych:

z

Muzyka

GRY

Moda

Zdjęcia

Inspirowane obudowy STEAM

W ramach tego projektu stworzyliśmy pięć designerskich okładek CLASSWIZ. Poprosiliśmy naszych projektantów o czerpanie inspiracji z ich własnych doświadczeń życiowych i wiedzy na temat nauki i technologii oraz STEAM w edukacji.

ETUI Z NADRUKIEM ARTYSTYCZNYM KOMPATYBILNE Z KALKULATORAMI NAUKOWYMI CLASSWIZ:

MOC INNOWACJI

ODKRYWANIE KOSMOSU

KOBIETY NAUKI

Dołącz do społeczności nauczycieli

Wprowadzenie wieloprzedmiotowej perspektywy nauczania w klasie nie zawsze jest łatwe. Mamy nadzieję, że uda nam się dostarczyć nauczycielom kilka pomocnych materiałów do eksperymentowania z koncepcją edukacji STEAM. Nasze arkusze STEAM wprowadzają naukę matematyki w zabawny sposób. Można je wykorzystać do pracy w grupach, jako zadania do wykonania, lub włączyć do normalnych zajęć jako specjalną lekcję.

Organizujemy również seminaria dla nauczycieli, jak zintegrować te arkusze z ich klasami. Właśnie uruchomiliśmy nową platformę, na której nauczyciele STEAM mogą umieszczać swoje własne materiały, pobierać dostępne arkusze oraz uczestniczyć w wielu wydarzeniach i zajęciach CASIO, które będą miały miejsce w najbliższym czasie.

Weź udział w kampanii

Naszym głównym partnerem kampanii Casio STEAM jest sieć sklepów RTV Euro AGD.

Szczegóły wkrótce