Wzór: Kobiety nauki

Artysta: Broke Emmett

Casio: Opowiedz nam nieco o sobie.

Brooke Emmett: Jestem projektantką i ilustratorką. W mojej twórczości staram się pokazywać kobiety przodujące w zawodach, które stereotypowo były przypisywane mężczyznom. To moja pasja.

Jak tworzyłaś grafikę, którą zaprojektowałaś dla Casio?

Zainspirował mnie kosmos, ale także cały niezwykle złożony proces obliczeń, przygotowań I poświęceń, które pod przewodnictwem takich kobiet jak Margaret Hamilton, pozwoliły wysłać pierwszego człowieka na księżyc.

Przez tą kampanię Casio stara się rozbudzić w uczniach pasję do nauki, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki. Wiedząc, że twoją pracę oglądały będą tysiące młodych ludzi na całym świecie, czy chcesz sięz nimi podzielić jakąś szczególną historią, która się z nią wiąże?

Już jako dziecko zauważyłam, że dziewczyny i kobiety nie były tak naprawdę wiązane z karierami naukowymi, z dziedzinami, w których dokonuje się odkryć. Uczono mnie, o mężczyznach, którzy polecieli na księżyc, ale nie byłam świadoma, że to kobiety były liderkami za sceną. Były kluczowe dla powodzenia I bezpieczeństwa podróży na księżyc. Czasy się zmieniają i niezwykle inspirujące jest to, że młode dzieciaki, niezależnie od płci chcą robić kariery w obszarze STEAM i oczekują wsparcia i edukacji, które pomogą im to osiągnąć.